Ważne telefony:
1. Pogotowie Mieszkaniowe "PRYM" (42) 640-41-05, (42) 640-41-06, 601-880-504 2. Pogotowie Gazowe 992; (42) 674-55-23 3. ZWiK 994 4. Pogotowie Kanalizacyjno-Wodociągowe (42) 677-83-11 5. Centrum Dyspozycyjne - Dyspozycja Inżyniera Miasta (42) 638-49-49 |
| pozostałe telefony... |
Aktualności:
Lokale do wynajęcia
OGŁOSZENIE
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Ogniwo” posiada do wynajęcia:
- lokal użytkowy o pow. 76,00 m2 na parterze budynku przy ul. Jaracza 55A
Bliższych informacji udziela Dział Techniczny Spółdzielni Mieszkaniowej „Ogniwo”,
ul. Klonowa 8, pok. 2
(tel. 42 253-20-14, e-mail: techniczny@smogniwo.pl).
Poprawiony (poniedziałek, 19 stycznia 2026 10:41)
Ogłoszenie o pracę - gospodarzSpółdzielnia Mieszkaniowa "Ogniwo" poszukuje kandydata na stanowisko "Gospodarz domu" a. utrzymanie czystości wewnątrz i na zewnątrz budynków b. pielęgnacja terenów zielonych c. prace porządkowe w okresie zimowym związane z warunkami atmosferycznymi
Poprawiony (środa, 17 grudnia 2025 12:01) Nowa taryfa ZWiKSzanowni Państwo.
W ostatnich dniach uzyskaliśmy informację o nowej taryfie za wodę i ścieki na lata 2025-2028, która obowiązuje od 04.12.2025r. co wobec braku jakichkolwiek doniesień medialnych było dużym zaskoczeniem.
Ceny i opłaty dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na okres od dnia 04 grudnia 2025r. do 03 grudnia 2028r. opracowane zostały przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w Łodzi, zatwierdzone Decyzją Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie KWT.70.2.21.2025 z 24 listopada 2025r.
Poniżej link do komunikatu ZWiK: https://zwik.lodz.pl/pl/artykuly/375/taryfa-za-wode-i-scieki-na-lata-2025-2028-od-04-12-2025-r
Powiadomienia uwzględniające nową stawkę w wysokości 12,95 zł/m3, obowiązująca od stycznia 2026r. otrzymacie Państwo w grudniu br. Poprawiony (wtorek, 09 grudnia 2025 13:20) Bon ciepłowniczyInformacja dla mieszkańców
Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Ogniwo” w Łodzi informuje, że ustawa z dnia 12 września 2025r o bonie ciepłowniczym oraz zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia wysokości cen energii elektrycznej (Dz. U. z 2025r poz. 1302) wprowadza nowe świadczenie dla mieszkańców tj. bon ciepłowniczy. Bon ciepłowniczy przysługuje gospodarstwu domowemu, które spełni kryterium dochodowe, ogrzewa mieszkanie ciepłem z sieci miejskiej i jednostkowa cena ciepłą za 1GJ wynosi powyżej 170zł/ netto w danej grupie taryfowej.
Budynki mieszkalne znajdujące się w zasobach Spółdzielni „Ogniwo” w Łodzi jak i większość budynków w Łodzi zasilanych ciepłem z sieci miejskiej są w niższych grupach taryfowych, wobec powyższego bon ciepłowniczy nie będzie przysługiwał.
Łódź dnia 14.10.2025r. Poprawiony (środa, 15 października 2025 10:15) Zmiana stawki za śmieciSzanowni Państwo, w związku z podjęciem przez Rade Miejską w Łodzi Uchwały XVIII/474/25 z dnia 4 czerwca 2025r. zmianie ulegnie stawka opłaty za gospodarowanie odpadami z 9,60 do 12,20 zł/m3 zużytej wody. Nowa stawka obowiązywać będzie od 1 lipca 2025r. Informacje o nowych opłatach zostaną doręczone do Państwa skrzynek, droga pocztową lub pocztą elektroniczną. Poprawiony (poniedziałek, 30 czerwca 2025 07:12) |


