Regulamin rozliczania kosztów ciepła w osiedlu RUDA-BECZKOWA i ustalania opłat z tego tytułu
REGULAMIN ROZLICZANIA KOSZTÓW CIEPŁA W OSIEDLU
„RUDA-BECZKOWA” SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ „OGNIWO” W ŁODZI
I USTALANIA OPŁAT Z TEGO TYTUŁU
(teks ujednolicony na dzień 16.05.2019 r.)
Rozdział I. Postanowienia ogólne
1. Poniższy regulamin stosuje się w budynkach osiedla „Ruda-Beczkowa” Spółdzielni Mieszkaniowej „OGNIWO” w Łodzi zwanej dalej Spółdzielnią.
2. Regulamin opracowano w oparciu o postanowienia zawarte w następujących aktach prawnych:
a- Ustawa z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych,
b- Ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne,
c- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie,
d - Statut obowiązujący w Spółdzielni.
3. Regulamin stanowi podstawę do określenia metody rozliczania kosztów ciepła oraz ustalania opłat za podgrzanie zużytej wody i ogrzanie lokali mieszkalnych wyposażonych w podzielniki kosztów ogrzewania i wodomierze ciepłej wody.
4. Użyte w regulaminie określenia oznaczają:
a - lokal opomiarowany - lokal wyposażony w podzielniki kosztów ogrzewania i indywidualne wodomierze,
b - lokal - lokal, na którym ustanowione jest spółdzielcze prawo do lokalu lub prawo odrębnej własności, a także lokal o nieuregulowanym stanie prawnym lub lokal w najmie; wyróżniamy lokale mieszkalne, użytkowe i pomieszczenia gospodarcze,
c - średniomiesięczne zużycie podgrzanej wody – średniomiesięczne zużycie podgrzanej wody (w m³ ) i odprowadzenia ścieków , przypadające na 1 osobę w budynkach obsługiwanych przez jedną kotłownię, liczone jako iloraz ogólnego zużycia podgrzanej wody w danej kotłowni w danym okresie rozliczeniowym, liczby osób zamieszkałych w budynkach obsługiwanych przez tę kotłownię wg stanu na ostatni dzień okresu rozliczeniowego i liczby miesięcy, który okres rozliczeniowy dotyczy,
d - podzielniki kosztów ogrzewania – elektroniczne podzielniki kosztów odczytywane drogą radiową, zamontowane na grzejnikach w lokalach,
e - wodomierze indywidualne - wodomierze zainstalowane na ujęciach wody w lokalach,
f - dostawca gazu – przedsiębiorstwo, od którego Spółdzielnia, na podstawie umowy, kupuje paliwo gazowe,
g - okres rozliczeniowy - okres od 1 stycznia danego roku do 31 grudnia tego roku,
h - użytkownik - osoba posiadająca tytuł prawny do lokalu lub osoba korzystająca z lokalu o nieuregulowanym stanie prawnym,
i - właściciel wodomierza – osoba fizyczna lub prawna, która zakupiła wodomierz za własne pieniądze,
j - osoby zamieszkałe w lokalu - osoby przebywające w danym lokalu przez okres dłuższy niż 14 dni, bez względu na fakt zameldowania bądź zgłoszenia ich do zamieszkania przez użytkownika lokalu,
k - opłaty - opłaty za podgrzanie wody i ogrzanie lokali uiszczane przez użytkowników w ramach opłat eksploatacyjnych, podlegające rozliczeniu,
l - wynikowa cena podgrzania 1 m³ wody – cena ustalona jako iloraz poniesionych kosztów c.w.u. w danej kotłowni w danym okresie rozliczeniowym i łącznie zużytej w budynkach obsługiwanych przez tę kotłownię ilości podgrzanej wody w lokalach opomiarowanych (na podstawie wskazań wodomierzy indywidualnych) oraz w lokalach, o których mowa w rozdziale VI pkt. 2 (liczonej jako iloczyn średniomiesięcznego zużycia podgrzanej wody w budynkach obsługiwanych przez daną kotłownię, liczbę osób zamieszkałych w lokalach , do których zastosowanie ma pkt. 2 w rozdziale VI oraz liczbę miesięcy , których okres rozliczeniowy dotyczy, powiększony współczynnikiem 4,60),
ł - firma rozliczeniowa – podmiot prowadzący działalność gospodarczą, któremu Spółdzielnia, na podstawie odrębnej umowy zleciła rozliczanie kosztów ciepła,
m - powierzchnia użytkowa lokalu – powierzchnia wszystkich pomieszczeń znajdujących się w lokalu bez względu na ich przeznaczenie i sposób używania, określona liczbą m².
n- nieruchomość – podstawowa nieruchomość ewidencyjna obejmująca budynek lub budynki wraz z gruntem przynależnym do tego budynku lub tych budynków, w której ustanawia się odrębną własność lokali,
o- odczyty wskazań wodomierzy - odczyty dokonywane za pośrednictwem pracowników lub drogą radiową, z zaokrągleniem do pełnych metrów sześciennych, z zastosowaniem reguł matematycznych.
Rozdział II. Koszty ciepła
1. Ciepło dostarczone do budynku na potrzeby ogrzania lokali i podgrzania wody wodociągowej Spółdzielnia wytwarza w kotłowniach własnych.
2. Na koszty ciepła składają się:
a - koszty stałe (koszty konserwacji i odpis na fundusz remontowy kotłowni oraz sieci, koszty opłat abonamentowych, stałych opłat za usługi dystrybucyjne oraz innych opłat jednorazowych, np. za dozór techniczny, za indywidualne rozliczanie ciepła dostarczonego na potrzeby ogrzania lokali), powiększone o 20% kosztów zmiennych, z tytułu strat na przesyle ciepła,
b - koszty zmienne związane ze zużyciem ciepła (koszty paliwa gazowego, koszty zmiennych opłat za usługi dystrybucyjne), pomniejszone o 20% kosztów zaliczonych do kosztów stałych,
3. Zmienne koszty ciepła dzieli się na koszty ogrzania lokali (zwane dalej c.o.) i koszty podgrzania wody (zwane dalej c.w.u.), na podstawie wskazań:
a - gazomierzy zainstalowanych w kotłowniach obsługiwanych przez dwa oddzielne kotły na c.o. i c.w.u.,
b - liczników energii ciepła zainstalowanych w pozostałych kotłowniach.
4. Koszty ewidencjonowane są odrębnie dla każdej kotłowni, która zasila w ciepło grupę budynków.
5. Jednostką rozliczeniową kosztów:
a - stałych ciepła jest m² powierzchni użytkowej lokalu,
b - zmiennych c.o. są impulsy zarejestrowane przez podzielnik kosztów, z zastrzeżeniem pkt 6 i 7,
c - zmiennych c.w.u. jest m³ zużytej ciepłej wody.
6. Rozliczanie kosztów zmiennych c.o. uwzględnia współczynniki wyrównawcze zużycia ciepła wynikające z położenia lokalu w bryle budynku. Wysokość współczynników określa załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu.
7. Dopuszcza się możliwość zamiennego rozliczania kosztów zmiennych c.o. na podstawie powierzchni lokali wg zasad, o których mowa w rozdziale VII. pkt 2.
Rozdział III. Opłaty za ogrzanie lokali i podgrzanie wody
1. Opłaty ustala się zaliczkowo na dany okres rozliczeniowy z uwzględnieniem obowiązujących cen zakupu gazu, planowanej ilości ciepła dostarczonego do budynków oraz planowanych pozostałych kosztów ciepła, o których mowa w rozdziale II. pkt.2.
2. Do ustalenia planowanej ilości ciepła dla ogrzania lokali przyjmuje się za podstawę zużycie ciepła z co najmniej dwóch ostatnich okresów rozliczeniowych.
3. Do ustalenia planowanej ilości ciepła dla podgrzania wody przyjmuje się za podstawę zużycie ciepła z poprzedniego rocznego okresu rozliczeniowego.
4. Opłaty za c.o. ustala się jako iloczyn powierzchni użytkowej lokalu i planowanego jednostkowego kosztu c.o..
5. Opłaty dotyczące kosztów stałych ustala się jako iloczyn powierzchni użytkowej lokalu i planowanego jednostkowego kosztu stałego.
6. Opłaty za c.w.u. ustala się jako iloczyn przewidywanego średniomiesięcznego zużycia wody w lokalu i planowanej stawki podgrzania 1 m³ wody, z zastrzeżeniem pkt. 8 i 9.
7. Jednostkowe koszty, w zł/m², o których mowa w pkt. 4 i 5 oraz stawka podgrzania
1 m³ wody, o której mowa w pkt. 6 planowane są na grupy budynków, do których ciepło dostarczane jest z danej kotłowni.
8. Na pisemny wniosek użytkownika lokalu opomiarowanego przewidywane średniomiesięczne zużycie wody w lokalu może być zmienione od następnego miesiąca po dacie zgłoszenia.
9. W przypadkach, o których mowa w rozdziale VI. pkt 2 opłaty ustala się jako iloczyn miesięcznej normy zużycia wody w m³ przypadającej na jedną osobę zamieszkałą w lokalu, liczby osób zamieszkałych w lokalu i planowanej stawki podgrzania 1 m³ wody.
10. Celem ponownego ustalenia opłat wg wskazań wodomierzy, użytkownik lokalu ma obowiązek udostępnić lokal Spółdzielni celem dokonania odczytu i ustalenia stanu początkowego wodomierzy na pierwszy dzień następnego miesiąca.
Rozdział IV. Odczyty wskazań wodomierzy
1. Odczyty wskazań wodomierzy indywidualnych dokonywane są raz w roku, na koniec okresu rozliczeniowego, z zastrzeżeniem pkt. 2.
2. Dodatkowe odczyty wskazań wodomierzy indywidualnych mogą być dokonywane w trakcie okresu rozliczeniowego, jeżeli jest to uzasadnione wysokim zużyciem wody zarejestrowanym na wodomierzy głównym, lub zmianą cen.
3. Odczytów, z zastrzeżeniem pkt. 6, dokonują upoważnieni pracownicy Spółdzielni. Poszczególne wartości odczytów pracownik wpisuje czytelnie do karty odczytów a użytkownik potwierdza podpisem. W czasie odczytu należy sprawdzić każdy wodomierz (numer, prawidłowość zamontowania, stan zaplombowania, ewentualne uszkodzenia), występujące nieprawidłowości odnotować w karcie.
4. O terminie odczytów dokonywanych przez pracowników Spółdzielnia powiadamia użytkowników przez ogłoszenia wywieszane na tablicach informacyjnych w klatkach schodowych budynku z wyprzedzeniem 14 dni; nie dotyczy to przypadków, o których mowa w pkt. 2, kiedy to Spółdzielnia nie ma obowiązku powiadamiać użytkowników lokali, a dokonywane odczyty mają charakter kontrolny i o terminie decyduje Administracja osiedla, lub informacja o zmianie cen nie była podana z odpowiednim wyprzedzeniem.
5. W przypadkach szczególnych (np. czasowa nieobecność użytkownika lokalu) użytkownik powinien pisemnie powiadomić Spółdzielnię o wskazaniach wodomierzy. Obowiązek dotyczy wodomierzy nie odczytywanych drogą radiową.
6. Odczytów wskazań wodomierzy elektronicznych dokonuje firma rozliczeniowa drogą radiową bez konieczności wchodzenia do lokali, zastrzeżeniem pkt.7.
7. W przypadkach:
a - wątpliwych firma rozliczeniowa ma prawo sprawdzić i odczytać wodomierz w sposób bezpośredni, w lokalu,
b - wątpliwych odczytów firma rozliczeniowa ma prawo przeprowadzić kontrolę wodomierza i nienaruszalności plomby.
8. Obowiązkiem użytkownika jest okresowe sprawdzanie prawidłowości działania wodomierzy i niezwłoczne powiadamianie Spółdzielni o stwierdzonej awarii, niesprawności lub uszkodzeniu wodomierza.
Rozdział V. Odczyty wskazań podzielników kosztów ogrzewania
1. Odczyty wskazań elektronicznych podzielników kosztów dokonuje firma rozliczeniowa, drogą radiową bez konieczności wchodzenia do lokali, z zastrzeżeniem pkt. 2.
2. W przypadkach:
a - wątpliwych firma rozliczeniowa ma prawo sprawdzić i odczytać podzielnik w sposób bezpośredni, w lokalu,
b - wątpliwych odczytów firma rozliczeniowa ma prawo przeprowadzić kontrolę mocowania podzielników do grzejników i nienaruszalności plomby.
3. Dane o zużyciach ciepła rejestrowane są na połowę i koniec każdego z ostatnich 12 miesięcy oraz aktualne i na koniec zaprogramowanego okresu rozliczeniowego, tj. na 31 grudnia każdego roku.
Rozdział VI. Zasady rozliczania kosztów podgrzania wody
1. Poniesione koszty c.w.u. w danym okresie rozliczeniowym rozlicza się jako iloczyn faktycznie zużytej ilości wody podgrzanej zarejestrowanej przez wodomierze indywidualne (w m³) i wynikowej ceny za podgrzanie 1 m³ wody, z zastrzeżeniem pkt. 2 i 7.
2. W przypadku:
a - stwierdzenia uszkodzenia lub braku legalizacji choćby jednego wodomierza w lokalu z winy użytkownika,
b- nieudostępnienia lokalu w celu dokonania odczytów wskazań wodomierzy za dany okres rozliczeniowy lub nie dostarczenia przez użytkownika, w wyznaczonym terminie, informacji o ich wskazaniach,
c- stwierdzenia nieprawidłowości wskazań choćby jednego wodomierza w lokalu, wynikających z ingerencji użytkownika lokalu w wodomierz lub instalację wodną lub urządzenia na instalacji,użytkownik lokalu wraz z osobami zamieszkującymi, za dany okres rozliczeniowy będzie rozliczony zgodnie z pkt.6.
3. Rozliczenie kosztów c.w.u., z uwzględnieniem zaliczek, o których mowa w rozdziale III. pkt. 6. odbywać się będzie do 31 marca następnego roku rozliczeniowego.
4. W przypadku, gdy poniesione koszty są niższe od naliczonych zaliczkowych opłat, Spółdzielnia na pisemny wniosek użytkownika zwraca użytkownikowi lokalu nadpłatę, po potrąceniu swoich roszczeń finansowych z tytułu opłat za używanie lokalu.
5. W przypadku, gdy poniesione koszty są wyższe od naliczonych zaliczkowych opłat, użytkownik lokalu jest obowiązany wnieść do Spółdzielni należną dopłatę.
6. W przypadku, o którym mowa w pkt. 2. poniesione koszty w lokalu rozlicza się jako iloczyn średniomiesięcznego zużycia podgrzanej wody w budynkach obsługiwanych przez jedną kotłownię (w m³ na osobę), liczby osób zamieszkałych w lokalach, których rozliczenie dotyczy, wynikowej ceny podgrzania 1 m³ wody w danej kotłowni i liczby miesięcy, których okres rozliczeniowy dotyczy, powiększony współczynnikiem 4,60.
7. W przypadku stwierdzenia niesprawności wodomierza bez winy użytkownika, średnie zużycie wody (w m³) dla tego wodomierza wylicza się na podstawie zużycia z trzech ostatnich okresów rozliczeniowych, powiadamiając o tym użytkownika lokalu.
Rozdział VII. Zasady rozliczania kosztów ogrzania lokali i kosztów stałych
1. Rozliczenie kosztów za dany okres rozliczeniowy, na poszczególne lokale, dokonywane jest przez firmę rozliczeniową do 30 kwietnia następnego okresu rozliczeniowego, na podstawie:
a - w przypadku kosztów stałych - danych kosztowych uzyskanych od Spółdzielni,
b - w przypadku kosztów ogrzania lokali - odczytów podzielników i danych kosztowych uzyskanych od Spółdzielni, z zastrzeżeniem pkt. 2.
Firma rozliczeniowa sporządza rozliczenie zbiorcze dla każdej grupy budynków zasilanych w ciepło przez jedną kotłownię i rozliczenie indywidualne dla każdego lokalu.
2. W szczególnych przypadkach lokale lub konkretne pomieszczenia, w których zgodnie z dokumentacją techniczną powinny być zainstalowane podzielniki, będą rozliczane w następujący sposób:
a - w formie odszkodowania, którego bazą do wyliczenia jest maksymalne jednostkowe zużycie przypadające na m² powierzchni użytkowej lokalu spośród lokali zasilanych w ciepło w przez tę samą kotłownię - w przypadku gdy użytkownik lokalu dokona ingerencji w podzielnik kosztów ogrzewania w celu zafałszowania jego wskazań lub nie udostępni podzielnika do odczytu ( np. brak podzielnika, brak dostępu do podzielnika, brak grzejnika),
b - wg średniego jednostkowego zużycia przypadającego na m² powierzchni użytkowej lokali w grupie budynków zasilanych w ciepło przez tę samą kotłownię - w przypadku stwierdzenia niesprawności podzielnika bez winy użytkownika.
3. Suma impulsów przypadających na lokale, o których mowa w pkt. 2 i wyliczona zgodnie z pkt. 2 powiększa sumę impulsów zarejestrowanych przez odczytane podzielniki kosztów ogrzewania.
4. Koszty sporządzenia rozliczenia pokrywają użytkownicy lokali. Uwagi dotyczące rozliczenia użytkownicy mogą zgłaszać na piśmie do Spółdzielni w ciągu 10 dni od otrzymania rozliczenia. Po tym terminie uwzględnienie reklamacji nie będzie możliwe.
5. Zapisy z rozdziału VI. pkt 4 i 5 stosuje się odpowiednio.
Rozdział VIII. Postanowienia końcowe
1. Za szczelność instalacji wodnej w lokalu od zaworu odcinającego na pionie oraz za prawidłowe działanie wodomierzy, w tym za ich mechaniczne uszkodzenia odpowiedzialny jest użytkownik.
2. Okresy ważności cechy legalizacyjnej określają odrębne przepisy.
3. Okresową legalizację wodomierzy zapewnia Spółdzielnia.
4. Odczyty wodomierzy po raz pierwszy zamontowanych w lokalu dokonuje się od 28-go do ostatniego dnia danego miesiąca.
5. Administracja prowadzi rejestr zamontowanych wodomierzy w poszczególnych lokalach oraz w okresach odczytów wodomierzy przedkłada informacje do działu księgowości odnośnie poboru wody w tych lokalach.
6. Dział księgowości dokonuje rozliczeń zużytej wody w oparciu o dane uzyskane od administracji.
7. Użytkownik lokalu zobowiązany jest do:
a - ochrony podzielnika kosztów ciepła przed uszkodzeniem; w przypadku uszkodzeń zawinionych przez użytkownika koszty doprowadzenia urządzenia do stanu właściwego obciążają użytkownika,
b - zgłoszenia niezwłocznie Spółdzielni o fakcie:
• uszkodzenia lub awarii podzielnika
• naruszenia plomb
• zamiaru zmiany grzejnika
• zmiany użytkownika
c - udostępnienia lokalu w przypadkach, o których mowa w rozdziale V. pkt.2.
8. W przypadku zmiany użytkownika lokalu w trakcie okresu rozliczeniowego spowodowanej zbyciem lub zamianą lokalu wszelkie skutki rozliczeń przejmuje następca. Należności lub zobowiązania wynikające z rozliczenia kosztów podgrzania wody i ogrzania lokalu przechodzą na użytkownika mającego prawo do lokalu w dniu dokonania rozliczenia.
9. W przypadku przekazania lokalu przez dotychczasowego użytkownika do dyspozycji Spółdzielni, odczytu stanu wodomierzy dokonuje pracownik administracji, odczytu podzielników kosztów firma rozliczeniowa.
10. Użytkownik obowiązany jest każdorazowo informować Spółdzielnię, w formie pisemnej, o zmianie liczby osób zamieszkałych w lokalu.
11. W przypadku stwierdzenia niezgodności liczby osób zamieszkujących w lokalu, wskazanych pisemnie przez użytkownika lokalu ze stanem faktycznym, Spółdzielnia ma prawo naliczyć opłaty we właściwej wysokości, za okres do trzech lat wstecz.
12. W przypadku gdy w lokalu nie przebywa żadna osoba, jako podstawę do rozliczeń przyjmuje się jedną osobę w lokalu.
13. Temperaturą obowiązującą w lokalach mieszkalnych jest temperatura 18 º C, mierzona w środku pomieszczenia na wysokości 120 cm od podłogi.
14. W przypadku gdy temperatura wewnętrzna lokalu jest niższa od obowiązującej, a okres niedogrzania trwał co najmniej 2 kolejne dni w okresie grzewczym, przysługuje użytkownikowi lokalu bonifikata opłat za każdy dzień niedogrzania lokalu w wysokości:
a - 1/30 części opłaty miesięcznej za c.o., gdy temperatura lokalu wynosi +15 º C lub mniej,
b - 1/60 części opłaty miesięcznej za c.o., gdy temperatura lokalu wynosi poniżej 18 º C ale jest wyższa od 15 º C.
15. Bonifikat, o których mowa w pkt. 14 nie stosuje się w następujących przypadkach:
a - w okresie 3-dniowego rozruchu technologicznego kotłowni,
b - spadek temperatury czynnika grzewczego jest skutkiem usterki, wynikającej z przyczyn niezależnych od Spółdzielni m.in. awarie urządzeń zapewniających prawidłowe funkcjonowanie kotłowni, bądź nieprawidłowości wynikające po stronie dostawców mediów. Dodatkowo bonifikata nie przysługuje, gdy niedogrzanie mieszkania wynika z jego niedostatecznego zabezpieczenia przez użytkownika przed wyziębieniem.
16. W przypadku gdy temperatura wody jest niższa od 45 º C w ciągu dwóch kolejnych dni, przysługuje użytkownikowi lokalu bonifikata opłat w wysokości 1/30 części opłaty miesięcznej za c.w.u., licząc za każdy dzień, w którym nastąpiła przerwa w dostawie ciepłej wody lub dostarczono ciepłą wodę o temperaturze niższej niż 45 º C.
17. Niedogrzanie lokalu lub brak ciepłej wody użytkownik powinien zgłosić w dniu stwierdzenia lub następnym.
18. Spółdzielnia ma obowiązek sprawdzania reklamacji w dniu zgłoszenia. Sprawdzenie powinno odbyć się w obecności użytkownika lokalu. Nie sprawdzenie reklamacji przez Spółdzielnię w ciągu dwóch dni równoznaczne jest z uznaniem reklamacji.
19. Ewentualne uwagi do rejestrowanych danych (odczytów) przez podzielniki kosztów ciepła lub wodomierze elektroniczne użytkownik może wnieść do firmy rozliczeniowej, za pośrednictwem Spółdzielni. Reklamacja powinna być sporządzona pisemnie.
20. W przypadkach, o których mowa w rozdziale IV. pkt 7 oraz w rozdziale V. pkt 2 firma rozliczeniowa dokonuje kontroli za wiedzą i zgodą Spółdzielni.
Regulamin zatwierdzony uchwałą Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Ogniwo”
nr 36 z dnia 23.10.2018r. wchodzi w życie z dniem uchwalenia.
Aneks nr 1 z dnia 16.05.2019 r.
Załącznik nr 1
Współczynniki wyrównawcze zużycia ciepła wynikające
z położenia lokalu w bryle budynku
Adres budynku nr mieszkania współczynnik
Łukowa 26 1 0,80
2 0,80
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,80
8 0,80
Zespołowa 33 1 0,80
2 0,80
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,80
8 0,80
Dźwiękowa 32 1 0,80
2 0,80
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,90
8 0,90
9 0,90
10 0,90
11 0,80
12 0,80
Zespołowa 37 1 0,80
2 0,90
3 0,90
4 0,90
Zespołowa 37 5 0,90
6 0,90
7 0,90
8 0,90
9 0,90
10 0,80
11 0,80
Beczkowa 19 1 0,80
2 0,80
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,90
8 0,90
9 0,90
10 0,90
11 0,80
12 0,80
Beczkowa 23 1 0,80
2 0,90
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,90
8 0,90
9 0,90
10 0,80
11 0,80
Dźwiękowa 40 1 0,80
2 0,80
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,90
8 0,90
9 0,90
Dźwiękowa 40 10 0,90
11 0,80
12 0,80
Zespołowa 38 1 0,80
2 0,90
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,90
8 0,90
9 0,90
10 0,80
11 0,80
Zespołowa 34 1 0,80
2 0,80
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,90
8 0,90
9 0,90
10 0,90
11 0,80
12 0,80
Beczkowa 17 1 0,80
2 0,80
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,90
8 0,90
9 0,90
10 0,90
11 0,80
12 0,80
Opiekuńcza 29 1 0,80
Opiekuńcza 29 2 0,90
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,90
8 0,90
9 0,90
10 0,80
11 0,80
Beczkowa 13 1 0,80
2 0,80
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,90
8 0,90
9 0,90
10 0,90
11 0,80
12 0,80
Opiekuńcza 25 1 0,80
2 0,80
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,90
8 0,90
9 0,90
10 0,90
11 0,80
12 0,80
Beczkowa 30 1 0,80
2 0,80
3 0,90
4 0,90
5 0,90
Beczkowa 30 6 0,90
7 0,80
8 0,80
Beczkowa 26 1 0,80
2 0,80
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,80
8 0,80
Beczkowa 38 1 0,80
2 0,80
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,90
8 0,90
9 0,90
10 0,90
11 0,80
12 0,80
Załącznik nr 1
Współczynniki wyrównawcze zużycia ciepła wynikające
z położenia lokalu w bryle budynku
Adres budynku nr mieszkania współczynnik
Łukowa 26 1 0,80
2 0,80
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,80
8 0,80
Zespołowa 33 1 0,80
2 0,80
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,80
8 0,80
Dźwiękowa 32 1 0,80
2 0,80
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,90
8 0,90
9 0,90
10 0,90
11 0,80
12 0,80
Zespołowa 37 1 0,80
2 0,90
3 0,90
4 0,90
Zespołowa 37 5 0,90
6 0,90
7 0,90
8 0,90
9 0,90
10 0,80
11 0,80
Beczkowa 19 1 0,80
2 0,80
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,90
8 0,90
9 0,90
10 0,90
11 0,80
12 0,80
Beczkowa 23 1 0,80
2 0,90
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,90
8 0,90
9 0,90
10 0,80
11 0,80
Dźwiękowa 40 1 0,80
2 0,80
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,90
8 0,90
9 0,90
Dźwiękowa 40 10 0,90
11 0,80
12 0,80
Zespołowa 38 1 0,80
2 0,90
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,90
8 0,90
9 0,90
10 0,80
11 0,80
Zespołowa 34 1 0,80
2 0,80
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,90
8 0,90
9 0,90
10 0,90
11 0,80
12 0,80
Beczkowa 17 1 0,80
2 0,80
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,90
8 0,90
9 0,90
10 0,90
11 0,80
12 0,80
Opiekuńcza 29 1 0,80
Opiekuńcza 29 2 0,90
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,90
8 0,90
9 0,90
10 0,80
11 0,80
Beczkowa 13 1 0,80
2 0,80
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,90
8 0,90
9 0,90
10 0,90
11 0,80
12 0,80
Opiekuńcza 25 1 0,80
2 0,80
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,90
8 0,90
9 0,90
10 0,90
11 0,80
12 0,80
Beczkowa 30 1 0,80
2 0,80
3 0,90
4 0,90
5 0,90
Beczkowa 30 6 0,90
7 0,80
8 0,80
Beczkowa 26 1 0,80
2 0,80
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,80
8 0,80
Beczkowa 38 1 0,80
2 0,80
3 0,90
4 0,90
5 0,90
6 0,90
7 0,90
8 0,90
9 0,90
10 0,90
11 0,80
12 0,80
« poprzednia | następna » |
---|
WSTECZ